کدخبر: 124

یادداشت

فراتر از یک تعامل

در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تحت عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم»نامیده شده است، درک عمومی از ماهیت، عملکرد و ساختار صنایع پتروشیمی نقش به سزایی در ایجاد ارتباط موثر میان مردم و این صنعت پیشرو و مولد ایفا می کند.

فراتر از یک تعامل

پترو رویداد - مهندس مصطفی متدین، مدیر عامل شرکت مدیریت صنایع پتروشیمی: 

حضور شرکتهای پتروشیمی در نمایشگاه اخیر بین المللی، نقطه آشکارساز تعامل تخصص محور و متعهدانه صاحبان این صنعت پویا با مخاطبان  گسترده و متنوع خود بود.

در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تحت عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم»نامیده شده است، درک عمومی از ماهیت، عملکرد و ساختار صنایع پتروشیمی نقش به سزایی در ایجاد ارتباط موثر میان مردم و این صنعت پیشرو و مولد ایفا می کند. در اسناد بالادستی کشور، به جایگاه ویژه صنعت پتروشیمی در ارتقای صادرات محصولات و صیانت از اقتصاد مقاومتی در برابر ضربه های احتمالی و قابل پیش بینی اشاره شده است.

از سوی دیگر، گردش موثر منابع مالی و اعتباری  در صنعت پتروشیمی  به طور طبیعی منجر به بسط فعالیت این حوزه و در نتیجه، ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در کشور خواهد شد.

هم اکنون با گذشت 45 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شاهد تبلور نگاه "تخصصی" و " توسعه محور" و " مردم پایه" در حوزه  پتروشیمی و توابع و متعلقات  آن هستیم. آگاهی مخاطبان از یک صنعت سودآور، قدمت دار و فرصت ساز در کشور، فراتر از یک الزام محسوب می شود.بدیهی است که یکی از مهم ترین وظایف صنایع پتروشیمی، ایجاد و ارتقای همین ادراک و تبدیل آن به ریل ارتباطی با مخاطبان و مردم عزیزمان خواهد بود.

موضوع دیگر،  به استفاده از توان بومی و داخلی در راستای تثبیت و تقویت صنایع پتروشیمی باز می گردد. در این خصوص فرآیند  "احصاء ظرفیتها" و "عینیت بخشی به آنها" و "تبدیل داشته های جدید  به در آمد عمومی" اهمیت فوق العاده ای دارد.  طی شدن این چرخه، بدون بهره گیری از آگاهی عمومی و تکیه بر اقتصاد مردم پایه امکانپذیر نیست.

آنچه در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی شاهد تبلور آن بودیم، هم پوشانی و هم افزایی موثر میان صنعت پتروشیمی و مخاطبان گسترده آن بود. قطعا هنوز مسیری طولانی را در ارتقای این هم افزایی و هدایت آن به سوی نقطه ایده آل در پیش خواهیم داشت، اما چشم انداز این مسیر روشن و تضمین شده است.

ارسال نظر